Co děláme

Kolo pro život

Kolo pro život

Od roku 2000 se věnujeme organizaci největšího amatérského cyklistického seriálu u nás, Kolo pro život. KPŽ je nejoblíbenější celoroční seriál závodů na horských kolech pro všechny věkové a výkonnostní úrovně účastníků, pro jednotlivce, týmy i rodiny. Do seriálu je každoročně zařazeno minimálně 15 závodů po celé republice s průměrnou účastí 1700 bikerů. Součástí závodů je i samostatný dětský seriál závodů Junior Trophy a bohatý celodenní dětský doprovodný program. Stále větší oblibě se těší nesoutěžní vyjížďka – Fitness jízda, určená začátečníkům, pohodářům a rodinným týmům.

Více o závodech

Stopa pro život

Stopa pro život

Seriál lyžařských závodů na běžkách nazvaný Stopa pro život je určen všem zájemcům bez rozdílu věku a kondice, od profesionálů po začátečníky. Sedmý ročník v roce 2017 představí kromě osvědčených laufů Šumavský Skimaraton, Krkonošská 70, Karlův běh a Jilemnická 50 také celodenní Prolog v novoměstské Vysočina Areně. Součástí zimních akcí jsou rovněž závody pro děti, nesoutěžní Open jízdy, připraven je program a servis pro celou rodinu. V sobotu se jedou vždy závody volnou technikou, v neděli klasicky. Seriál vyniká také nadstandardním technickým zajištěním všech akcí.

Více o závodech

Enduro serie

Česká Enduro Serie

V roce 2013 jsme odstartovali 1. ročník závodů Enduro Serie. Tato mladá MTB disciplína kombinuje to nejlepší z MTB disciplín DH, XC a Maraton. Enduro razí návrat ke kořenům MTB a šikovně mixuje prvky každodenního ježdění s přáteli s neopakovatelnou atmosférou klasických MTB závodů. Za krátkou dobu existence si seriál vybudoval skvělou pověst doma i v zahraničí a počet účastníků se rok od roku neustále zvyšuje. Původní kategorie Race pro skalní bikery se rozšířila v roce 2016 o kategorii Hobby pro méně zdatné jezdce a o věkové rozlišení Junior a Masters.

Více o závodech

Pražské schody

Pražské schody

V roce 1994 jsme zorganizovali první ročník mezinárodního exhibičního závodu Pražské schody. Dnes má již více jak dvacetiletou tradici a je svým způsobem zcela ojedinělý nejen u nás ale i ve světě. Jeho trasa vede výlučně uličkami Malé Strany, Hradčan a po Starých zámeckých schodech, rovinaté úseky jsou zatraktivněny překážkami. Hlavní závod profesionálů doplňují časově méně náročné verze pro amatéry a ženy. Za dobu své existence se na startu Schodů představili nejlepší světoví cyklisté, mistři Evropy, světa i olympijští vítězové: Miguel Martinez, Julien Absalon, Jose Hermida, Zdeněk Štybar, Jaroslav Kulhavý a další.

Více o závodech

Test EXPO

Test & Expo

Od roku 2016 jsme obnovili tradici podzimních cyklistických veletrhů v ČR pod názvem Test & Expo. Místem konání se stal v současnosti nejmodernější sportovní areál u nás - Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě. Návštěvníci se zde seznámí s novinkami a trendy nastupující cyklistické sezóny a zároveň mají možnost otestovat nejnovější modely jízdních kol na vlastní kůži. Veletrh je doplněn odbornými přednáškami, praktickými workshopy, možností testování kol v rámci závěrečného závodu seriálu Kolo pro život a doprovodným programem pro veřejnost. Vstup na akci je ZDARMA.

Více o Test & Expo

Naši institucionální partneři

Institucionální partneři
Institucionální partneři
Institucionální partneři
Institucionální partneři